چه نکاتی را هنگام خرید قطعات یدکی خودرو باید مد نظر داشته باشیم؟

خرید لوازم یدکی هیوندای

داشتن خودرو و استفاده از آن علاوه بر داشتن مزیت هایی از جمله راحت تر کردن رفت و آمدها و سرعت بخشیدن در انجام کارها، به هر حال دردسرهای خود را نیز به همراه دارد. خصوصا اینکه ما از خودروهای وارداتی استفاده کنیم. آنجاست که این دردسرها دوچندان می شوند زیرا با بازار داغ فروش قطعات تقلبی مواجه می شویم ! حال این سوال در ذهن ما پیش می آید که در خرید لوازم یدکی هیوندای به چه نکاتی باید توجه کنیم تا خریدی خوب و مناسب انجام دهیم. در این مقاله با ما همراه باشید تا مواردی را با هم مرور کنیم.

شرکت مطرح خودروسازی هیوندای در سال 1967 میلادی در کشور کره جنوبی تاسیس شد. در ابتدای کار این شرکت با مونتاژ خودروی فورد کورتینا که ساخت کشور بریتانیا بود آغاز به کار کرد. اما بعد از گذشت مدتی با انگیزه تولید خودرو به صورت مستقل، با همکاری و بهره گرفتن از دانش و تخصص چند شرکت دیگر، تولید اولین خودروی مستقل خود به نام هیوندای پونی را آغاز کرد. تولید و فروش گسترده این خودرو سرآغاز موفقیت های بزرگی برای این برند مشهور و محبوب خودروسازی شد.

و اما اهمیت قطعات در خودروسازی چیست؟

هر اتومبیل متشکل از قطعات متعددی است که یکسری از آنها بعد از مدتی استفاده نیازمند بازبینی و تعویض می شوند. قطعات یدکی خودرو گستره وسیعی را در بر میگیرد که هرکدام به بخش خاصی از اتومبیل از جمله موتور، بدنه، جلوبندی و … تعلق میگیرد. از جمله این موارد می توان به اجزای مختلفی مثل لنت ترمز، فیلتر هوا، شمع موتور و …. اشاره کرد.

اما نکته اساسی که اهمیت پیدا می کند این است که آیا خرید  لوازم یدکی هیوندای  از هرنوع برندی که باشد مجاز است؟ و یا ممکن است مشکلاتی را برای ما به وجود آورد؟

قطعا همگی ما متوجه این موضوع هستیم که استفاده از قطعات یدکی تقلبی علاوه بر تحمیل هزینه های اضافی و کاهش عمر مفید اتومبیل ممکن است خطرات جدی برای خودروی ما به وجود بیاورد که گاهی این موارد مستقیما با امنیت  جانی راننده  و سرنشینان خودرو در ارتباط است.  پس باید خرید لوازم یدکی هیوندای اصل برای ما اهمیت پیدا کند چرا که اهمیت ندادن به این مهم  ممکن است دردسرهای جدی برای ما بوجود آورد.

شرکت امریکایی جنیون پارت  و شرکت کره ای هیوندای موبیس دو شرکت معتبر و مشهور قطعه ساز در صنعت خودروسازی هستند که در زمینه تولید و توزیع انواع قطعات و تجهیزات خودرو برای شرکت هیوندای موتور و کیاموتورز فعالیت می کنند.

قطعات یدکی جنیون پارت و موبیس

اکنون که از اهمیت خرید قطعات یدکی هیوندای  اصلی مطلع شدیم باید راه تشخیص قطعه اصل از تقلبی را نیز بدانیم. معمول ترین راه تشخیص اصل بودن یک کالا این است که حداقل برای یک بار قطعه اصلی را از نزدیک به دقت مورد بررسی قرار داده باشیم و به  کیفیت و نوع بسته بندی، کیفیت جنسی که در تولید محصول به کار رفته است، مقایسه وزن محصول تقلبی و اصل، مواردی که روی محصول اصلی درج شده و نوع درج اطلاعات روی کالا، توجه به برچسب روی بسته بندی و …. توجه کرده باشیم.

نتیجه گیری

با این حال ممکن است گاهی تشخیص قطعه اصلی از تقلبی کار ساده ای نباشد و خود فروشندگان نیز در تشخیص این  امر دچار گمراهی شوند. پس می توان نتیجه گرفت همواره داشتن اطلاعات کافی به تنهایی راه گشا نیست. داشتن اطلاعات و دقت بالا به همراه خرید از فروشندگان معتبر و مورد اطمینان می تواند مطمئن ترین راه انتخاب محصول مورد نظرمان باشد.

 با توجه به مواردی که اشاره کردیم، اولین قدم برای خرید لوازم یدکی هیوندای اصل، یافتن فروشگاه های معتبر است. همکاران ما در مجموعه هیوند استار با تجربه ی کافی که در این زمینه دارند همواره آماده ی خدمت رسانی و اطلاع رسانی به شما عزیزان هنگام خرید لوازم یدکی هیوندای می باشند.